Упис на специјалистичке струковне студије из електронског пословања

Специјалистичке струковне студије из области е-пословања усмерене су на практична и системских знања и вештина из области унапређења пословања коришћењем интернета као средства за унапређење што је могуће већег броја пословних процеса у организацији - од осмишљавања и тестирања производа и услуга, преко њиховог креирања, представљања, промоције и продаје.

Живимо у времену значајних дигиталних трансформација у свим областима живота и рада. Електронско пословање прожима све аспекте пословања и често се користи као покретач дигиталне трансформације предузећа, у контексту континуалног унапређења најважнијих перформанси пословног система. Да би студенти усвојили овакав начин размишљања о савременом пословању, у настави се представљају практична знања, вештине и способности из области примене ИТ-а и интернета у пословању, управљања пројектима у онлајн окружењу, из области интернет маркетинга и електронске трговине.

Програм ових специјалистичких струковних студија је намењен свима који желе да раде на пословима из области е-пословања, управљања пословним процесима и пројектима на интернету, из области интернет промоције, као и области онлајн продаје производа и услуга.

Исходи једногодишњег програма ових студија омогућују овладавање стратегијама, техникама и алатима потребним у свакодневном раду на унапређењу ефеката интернет наступа организација. Исходи овог типа едукације укључују и знања и вештине континуалног праћења развоја нових најзачајнијих интернет технологија, и начина системског усвајања потребних савремених знања према конкретним потребама организација.

Курсеви који су обликовани на овим студијама су утемељени на решењима проблема на основу искустава најбоље праксе у организацијама, а тим предавача је одабран према компетенцијама из пословне праксе.

Максимални број полазника у групи је 20. Са сваким појединцем је поред тимског рада, предвиђен и менторски рад усмерен према индивидуалном захтеву и потребним компетенцијама. Специјалистички рад представља истраживање конкретног проблема у организацији и предлоге мера за његово решавање.

Звање које се стиче је Специјалиста струковни инжењер менаџмента у области електронског пословањаа. Укупан број ЕСПБ бодова је 60.

Право да конкуришу имају студенти који су у досадашњем школовању сакупили 180 или 240 ЕЦТС бодова.

Школовање траје два семестра у којима се полаже шест испита, обавезних и изборних, а значајних за занимање МЕНАЏЕРА ИЗ ОБЛАСТИ ЕЛЕКТРОНСКОГ ПОСЛОВАЊА.

Руководилац студијског програма је
Проф. др Бојан Лалић
Тел. 062280802

Координатор специјалистичких струковних студија из привреде је
Дипл. Инг. Драган Варагић,
Тел. 066 5354 555

Након завршеног специјалистичког курса студенти ће бити спремни да:

• критички анализирају и системски сагледају стање употребе и унапређења е-пословања у организацији,
• сагледају начине уклапања пословних процеса е-пословања са осталим пословним сегментима организације,
• раде на развоју употребе е-пословања у свим пословним целинама организације,
• дефинишу начине унапређења онлајн пословних процеса, укључујући и унапређење промотивних и продајних ефеката онлајн наступа организације,
• раде на свакодневним пословима из области управљања тимовима из области е-пословања, управљања активностима из области интернет маркетинга, онлајн продаје и оптимизације пословних процеса е-пословања,
• обезбеђују континуирано праћење мерљивих ефеката интернет наступа организације,
• раде на дефинисању и развоју стратешког развоја организације у онлајн окружењу.

Специјалистички курс траје једну годину односно два семестра и изводи се кроз следеће предмете:

Назив предметаНаставник
1 Ефективни менаџмент - Индустрија 4.0 и нови захтеви бизниса проф. др Бојан Лалић
проф. др Здравко Тешић
2 Одбрана поглавља у примењеном менаџменту група професора
3 Примена ИТ и Интернета у пословању доц. др Угљеша Марјановић
4 Примењено управљање пројектима Милош Јовановић
5 Интернет маркетинг проф. др Данијела Лалић
6 Е-трговина доц. др Данијела Грачанин
7 Стручна пракса дипл. инж, Драган Варагић
8 Специјалистички рад  одабрани ментор

Конкурс за упис на специјалистичке струковне студије можете преузети на следећем линку.

Пријава студената за упис у школску 2016-2017. годину траје до 28. октобра 2016. године.
Контакт подаци:
Tel. +381 21 459 740