• Водич кроз живот
  • Студентске организације
  • Студентски живот

Студентски центар

Студентски центар Нови Сад је установа студентског стандарда. Основне делатности Студентског центра јесу смештај и исхрана студената Универзитета у Новом Саду, чије се школовање финансира из буџета Републике Србије. Од свог оснивања, 1954. године, Студентски центар је пословао као установа са самосталним финансирањем, затим је био у саставу Универзитета, да би последњим реорганизовањем, 1993. године, био уређен као установа студентског стандарда, чији је оснивач Аутономна покрајина Војводина.

Студентски центар обезбеђује смештај за 2.713 студената у осам студентских домова.

У три студентска ресторана Студентског центра Нови Сад дневно се храни око 7000 студената. Право на исхрану имају сви студенти Универзитета у Новом Саду, чије се школовање финансира из буџета Републике Србије.

Студентски центар Нови Сад

Др Симе Милошевића 4

Тел. (+381 21) 450-300, 450-301

Фаx. (+381 21) 458-926

www.scns.rs

Преузето са: http://beta.studentskivodic.com, 14.12.2015.